Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Бермуда на Олимпијада“

с
(Создадена страница со: {{Infobox country Olympics |NOC=BER |NOCname=Олимписки комитет на Бермуда |website=www.olympics.bm |games={{{games|}}} |competit...)
 
|winterappearances= [[Бермуда на зимските олимписки игри - 1992|1992]]{{•}} [[Бермуда на зимските олимписки игри - 1994|1994]]{{•}} [[Бермуда на зимските олимписки игри - 1998|1998]]{{•}} [[Бермуда на зимските олимписки игри - 2002|2002]]{{•}} [[Бермуда на зимските олимписки игри - 2006|2006]]{{•}} [[Бермуда на зимските олимписки игри - 2010|2010]]{{•}} [[Бермуда на зимските олимписки игри - 2014|2014]]
}}<noinclude>
[[Категорија:ШаблониПредлошки за земји на Олимписките игри|Бер]]
</noinclude>