Разлика помеѓу преработките на „Коби Брајант“

Додадени 62 бајти ,  пред 7 месеци
 
== Смрт ==
На 26 јануари 2020 година, Брајант, заедно со четири други лица загина во хеликоптерска несреќа во Калабасас, Калифорнија. <ref name="guardian">[https://www.theguardian.com/sport/2020/jan/26/kobe-bryant-helicopter-crash-death-nba-los-angeles-lakers НБА легендата Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа на 41 година] {{en}}</ref> Во несреќата загинала и неговата 13-годишна ќерка Џиана Марија.
 
== Наводи ==