Категорија:Предлошки по именски простор: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Категорија за шаблонипредлошки|help=no}}
 
Ова е листасписок на категории за шаблонипредлошки групирани по '''[[Википедија:Именски простор|именски простор]]'''. Не додавајте шаблонипредлошки директнонепосредно во оваа категорија, туку користете соодветна подкатегоријапоткатегорија.
 
[[Категорија:Управување со предлошки| по именскиИменски простор]]
[[Категорија:Предлошки| Именски простор]]