Разлика помеѓу преработките на „Даутица“

Додадени 43 бајти ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
| Size = 300px
}}
 
'''Даутица''' еили '''Орешка Планина''' — висока планина која се наоѓа во средишниот дел на [[Македонија]], дел од најголемиот планински масив [[Мокра]].
 
==Природни одлики==