Разлика помеѓу преработките на „Википедија:ВикиПроект Географија“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 17 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3189123 (translate me))
с
{{ВикиПроект Географија хипер навигација}}
 
[[Слика:Rotating earth (large).gif|лево|60px]]
'''ВикиПроектот Географија''' е создаден со цел создавање на нови статии поврзани со геогртафијагеографија, одржување на постоечките и нивно категоризирање од страна на корисниците на Википедија кои се организирани во овој ВикиПроект за таа намена.
 
Ако сте заинтересирани да станете член во овој ВикиПроект слободно додадете го Вашето име во [[Википедија:ВикиПроект Географија/Учесници|листата на учесници]], а доколку имате нешто да предложите или изјавите слободно користете ја [[Википедија:ВикиПроект Географија/Страница за разговор|страницата за разговор]].