Коџи Наката: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Наката најголемиот дел од својата кариера го поминал во екипата на [[Кашима Антлерс]] во својата родна Јапонија, но исто така имал и искуство во Европа каде играл за францускиот [[ФК Олимпик Марсеј|Олимпик Марсеј]] и за швајцарскиот [[ФК Базел|Базел]].
 
Тој исто така бил репрезентативец на [[Фудбалска репрезентација на Јапонија|Јапонија]], во периодот 2000-2007, забележувајќи вкупно 57 настапи и 2 гола за ''самурајитесамураите''. Својата земја ја претставувал на две [[Светско првенство во фудбал|Светски првенства]] во [[Светско првенство во фудбал 2002|2002]] и [[Светско првенство во фудбал 2002|2006]].
 
== Титули ==