Разлика помеѓу преработките на „Арчи Маунтбатен-Виндзор“

нема опис на уредувањето
'''Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор''' (англиски: '''Archie Harrison Mountbatten-Windsor''') е роден на 6 мај 2019,. Тој е син на принцот Хари, војвода од Сасекс и Меган, војводката од Сасекс. Тој е правнук на Кралицата Елизабета II и е седми по ред во однос на наследството на тронотпрестолот на Велика Британија.
 
== Семејство ==
 
== Титули ==
Арчи, како внук на кралицата Елизабета II е седми по ред за наследство на британскиот престол. За сега, на барање на неговите родители тој ја нема титулата на британски принц. Наместо тоа форлалениотформалениот начин на обраќање кон него е '''Господар''' ''Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор''.<ref name='master'/><ref name='master2'/>
 
== Литература ==