Разлика помеѓу преработките на „Арчи Маунтбатен-Виндзор“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор''' (англиски: '''Archie Harrison Mountbatten-Windsor''') е роден на 6 ма...)
 
 
== Семејство ==
Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор е син на војводата и војводката од Сасекс. Роден е рано на утро во 4 часот и 25 минути во болницата Портланд во Лондон.<ref name='bbc'/><ref name='telegraph'/> По тој повод во Лондон и во Канада биле осветлени повеќе објекти во различни бои.<ref name='cbscbc'/><ref name='cbs2cbc2'/><ref name='bt'/> Крстен е од Надбискупот од Кантербери на 6 јули 2019 година. Тој има двојно државјанство на САД и на Велика Британија.<ref name='tax'/><ref name='all'/>
 
== Титули ==