Разлика помеѓу преработките на „Филип Давид“

Одземени 2 бајти ,  пред 4 месеци
→‎Дела: нова страница
(→‎Дела: нова страница)
 
Добитник е на повеќе меѓународни награди ѕа драматургија. Како драматург, сценарист или косценарист работел на многу значајни филмови меѓу кои и
[[Окупација во 26 слики]], [[Падот на Италија]], [[Кој тоа таму пее]], [[Буре барут]], [[Посебен третман]], [[Павилјон 6]], [[Сонот на зимската ноќ]], [[Кога ќе осамне денот]], кој бил српски кандидат за Оскар]] во [[2012]]. година.
 
 
== Наводи ==