Разлика помеѓу преработките на „Еркер“

Додадени 47 бајти ,  пред 10 месеци
изменета категоризација
с
(изменета категоризација)
 
[[Категорија:Архитектонски елементи]]
[[Категорија:Македонска архитектура]]
[[Категорија: Германизми]]