Тетрастил: Разлика помеѓу преработките

Додадени 75 бајти ,  пред 3 години
изменета категоризација
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
изменета категоризација
Ред 21:
[[Категорија:Старогрчка архитектура]]
[[Категорија:Архитектонски елементи]]
[[Категорија:Зборови кои ги нема во ТРМЈ]]