Пиластер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 75 бајти ,  пред 2 години
изменета категоризација
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(изменета категоризација)
 
[[Категорија:Архитектонски елементи]]
[[Категорија:Зборови кои ги нема во ТРМЈ]]