Разлика помеѓу преработките на „Персонификација“

с
Бот Додава: eo:Personigo, hu:Megszemélyesítés
с (Бот Додава: uk:Уособлення)
с (Бот Додава: eo:Personigo, hu:Megszemélyesítés)
[[de:Personifikation]]
[[en:Personification]]
[[eo:Personigo]]
[[fi:Personifikaatio]]
[[fr:Personnification]]
[[he:האנשה]]
[[hr:Personifikacija]]
[[hu:Megszemélyesítés]]
[[it:Personificazione]]
[[ja:擬人化]]
46.384

уредувања