Разлика помеѓу преработките на „Иранско-американски конфронтации од 2019 година“

с
изменета категоризација
с
с (изменета категоризација)
* [https://www.rivieramm.com/news-content-hub/what-we-know-about-detained-iranian-tanker-grace-1-55529 Хронологија на настаните со нафтените танкери]
* [https://www.vox.com/world/2019/7/8/18693297/us-iran-war-trump-nuclear-iraq Анализа на можна војна меѓу Иран и САД]
 
[[Категорија:Конфликти во 2010-тите]]
[[Категорија:Конфликти во 2020-тите]]