12 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[2008]] 
|[[Лилјана Минова - Ѓуркова]] — [[Македонистика|македонист]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2019]] 
|[[Дени Ајело]] — американски глумец.
|}
<noinclude>