‘Рбетен мозок: Разлика помеѓу преработките

Одземени 19 бајти ,  пред 2 години
Одбиена последната промена (од 92.53.38.185) и ја поврати преработката 3477134 на Kolega2357
[непроверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена (од 92.53.38.185) и ја поврати преработката 3477134 на Kolega2357)
пусете кур{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Нервен систем}}
[[Податотека:Medulla spinalis - Section - Latin.svg|thumb|right||Пресек на ‘рбетен мозок.]]