Разлика помеѓу преработките на „Љупчо Коцарев“

нема опис на уредувањето
(дополнување)
}}
 
'''Љупчо Коцарев''' (роден на [[25 февруари]] [[1955]] година во [[Скопје]]) — македонски научник и професор од областа на физиката, техничките науки и компјутерските науки. Член на [[МАНУ]]<ref>[http://manu.edu.mk/teams/d-r-ljupco-kocarev/ Д-р Љупчо Коцарев] на семрежното место на МАНУ</ref>. На изборното собрание на МАНУ одржано на [[25 ноември]] [[2019]] година, Коцарев бил избран за претседател, чиј мандат ќе започнезапочнал на [[1 јануари]] [[2020]] година, заменувајќи го [[Таки Фити]].
 
==Образование и работен век==