Разлика помеѓу преработките на „Света“

Додадени 1.109 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
* [[Ѓорѓија Рало - Скршениот]] — војвода
* [[Оливер Бакрески]] (р. 1971 г.) — универзитетски професор
*[[Стојче Ѓорев Велевски]] — македонски револуционер од [[Македонска револуционерна организација|ВМОРО]].<ref>{{Наведена книга|title=|last=|first=|publisher=|others=Јасмина Дамјановска, Ленина Жила и Филип Петровски (2016). Илинденски сведоштва. том I, дел I. Скопје: Државен архив на Република Македонија|year=|isbn=|location=|pages=}}</ref>
*[[Димитрија Анѓелев Милески]] — македонски револуционер од [[Македонска револуционерна организација|ВМОРО]].<ref>{{Наведена книга|title=|last=|first=|publisher=|others=Јасмина Дамјановска, Ленина Жила и Филип Петровски (2017). Илинденски сведоштва. том III, дел I. Скопје: Државен архив на Република Македонија|year=|isbn=|location=|pages=}}</ref>
<!--== Култура и спорт ==
== Иселеништво ==-->
 
== Наводи ==
{{наводи}}
2.657

уредувања