Википедија:Почетен курс (Уредување): Разлика помеѓу преработките

с
с (Робот: Преместване на 1 междуезикови препратки към Уикиданни, в d:q3178800.)
 
==Совет за ако Ви треба подолго време да ги направите промените==
Ако статијата треба подолго време да се уредува (на пример, половина час) и не сакате некој друг уредувач да ја преуредува статијата, на врвот од страната ставете '''{{tl|во изработка}}''' (со две големи загради, како што е прикажано овде) за да ги известите корисниците. Секако, не заборавајте да гоја тргнете шаблонотпредлошката кога ќе завршите за да можат и другите да уредуваат!
 
<br/>