Силјан Аврамовски: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
|image =
|imagesize = 200px
|office = [[Министер за внатрешни работи на Република Македонија|Министер за внатрешни работи ]]
|president1 = [[ВладоХари БучковскиКостов]]
|deputy1 =
|term_start1 = [[2 јуни]] [[2004]]
}}
 
'''Силјан Аврамовски''' ({{Роден во|Скопје}}, {{роден на|10|април|1960}}) е македонски полициски функционер. иВо поранешен2004 година бил министер за [[МВР|внатрешни работи на Македонија]] во [[Влада на Македонија од 2002јуни 2004|владата предводена од 2002Хари Костов]]<ref name="МВР">{{цитирана веб страница|url=http://www.moi.gov.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=267|title=Поранешни министри за внатрешни работи|publisher=Министерство за внатрешни работи на Македонија|language=македонски|accessdate=2010-02-04}}</ref>.
 
== Биографија ==
6.581

уредување