Разлика помеѓу преработките на „Асиметрична дигитална претплатничка линија“

Одбиена последната промена (од 62.162.201.66) и ја поврати преработката 3832855 на Vlad5250
(Одбиена последната промена (од 62.162.201.66) и ја поврати преработката 3832855 на Vlad5250)
* [http://adsl.atspace.org/ Tехнологија ADSL]
 
[[Категорија:Семрежје]]
 
 
[[sv:Digital Subscriber Line#ADSL]]