Разлика помеѓу преработките на „Сили на Оската“

нема опис на уредувањето
с (Замена на Image:War_flag_of_RSI.svg со Image:War_flag_of_the_Italian_Social_Republic.svg (од страна на Ymblanter поради: File renamed: disambiguate acronym).)
'''Силите на Оската''' е поим по кој се подразбираат учесниците во [[Втора Светска војна]] што се бореа против силите на Сојузниците. Трите големи сили на Оската се [[Германија]], [[Италија]] и [[Јапонија]], исто така се познати како оската [[Рим-Берлин-Токио]]. На крајот од војната силите на Оската претрпеа пораз.
ae decko pickataa
 
<gallery>
Анонимен корисник