Разлика помеѓу преработките на „Стефан Душан“

Одземени 5 бајти ,  пред 7 месеци
с
нема опис на уредувањето
(Одбиени последните 3 промени (од 2A02:8071:284:C700:209B:3C9B:46DC:5893) и ја поврати преработката 3848510 на Ehrlich91)
с
|predecessor =[[Стефан Дечански]]
|successor1 =[[Стефан Урош V]]
|spouse =[[Елена од БугаријаБугарска]]
|house =[[Династија Немањиќ]]
|father =[[Стефан Дечански]]