Разлика помеѓу преработките на „Лазар Личеноски“

с
нема опис на уредувањето
с
| caption = Авопортрет од 1947 г.
| birthname =
| birthdatebirth_date = 26 март 1901
| locationbirth_place = {{роден во|Галичник|Отоманска империја}} (денес [[Македонија]])
| deathdatedeath_date = {{починал на и возраст|df=yes|1964|04|10|1901|03|26}}
| deathplacedeath_place = {{починал во|Скопје|Македонија}}
| nationality = [[Македонец]]
| field =