Разлика помеѓу преработките на „Петер Паул Рубенс“

с
нема опис на уредувањето
(дополнување)
с
==Влијание==
Во песната „Светилници“, францускиот поет [[Шарл Бодлер]] го опејува Рубенс како „градина на мрзливоста, река на заборавот“.<ref>Шарл Бодлер, ''Цвеће зла''. Београд: Култура, 1970, стр. 18-19.</ref>
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==