Разлика помеѓу преработките на „.pk“

Додадени 3 бајти ,  пред 1 година
→‎Надворешни врски: To create a link of .pk domain registration
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(→‎Надворешни врски: To create a link of .pk domain registration)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
==Надворешни врски==
* [https://zthosting.com/ .pk Domain Registration]
 
* [http://www.pknic.net.pk PKNIC Official Website]
* [http://www.nextgen.pk .pk Domain Registration]
* [http://www.iana.org/root-whois/pk.htm IANA .pk whois information]
{{Домени}}
 
* [https://zthosting.com/ Domain Registration]
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:PK}}
[[Категорија:Највисоки државни домени]]
Анонимен корисник