Разлика помеѓу преработките на „Дирк Новицки“

Додадени 8 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
| nickname = Вундер Дирк
| position = [[Крилен центар (кошарка)|крилен центар]]
| height = 2,13 м
| weight = 111 кг
| league =
| team =