Воздух: Разлика помеѓу преработките

Додаден 281 бајт ,  пред 3 години
[проверена преработка][проверена преработка]
 
===Воздухот како тема во музиката===
* „Од воздухот“ (''From the Air'') - песна на американската музичарка [[Лори Андерсон]] од 1982 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=CL2a8fos5NI YouTube, Big Science (пристапено на 4.12.2019)</ref>
* „Вечерва во воздухот“ (''In the air tonight'') - песна на британскиот пејач „[[Фил Колинс]]“ (''Phil Collins'') од 1981 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=YkADj0TPrJA YouTube, Phil Collins - In The Air Tonight (Official Music Video) (пристапено на 15.1.2017)]</ref>
* „Воздухот што го дишам“ (''The air that I breathe'') - песна на американската група „[[Холис]]“ (''The Hollies'') од 1974 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=HydvceA1PAI YouTube, The Hollies "The Air That I Breathe" (пристапено на 15.1.2017)]</ref>