Разлика помеѓу преработките на „Јован Стојаноски“

с
Отповикани уредувањата на Petar Simonoski (разговор), враќајќи на последната преработка на Идеологист
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (Отповикани уредувањата на Petar Simonoski (разговор), враќајќи на последната преработка на Идеологист)
Ознака: Отповикување
|website =
}}
'''Јован Стојаноски''' ({{роден на|7|август|1970}} - {{починат на|15|декември|2018}}) — македонски [[универзитет]]ски професор и градоначалниикградоначалник на [[Општина Охрид]] во периодот од октомври [[2017]] до декември [[2018]] година.
 
==Биографија==