Разлика помеѓу преработките на „Бил Гејтс“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
Одбиена последната промена (од 77.28.209.141) и ја поврати преработката 3877643 на Ehrlich91
(Одбиена последната промена (од 77.28.209.141) и ја поврати преработката 3877643 на Ehrlich91)
| image = Bill Gates 2004 cr.jpg
| caption =
| birth_date = {{роден на|2728|октомври|1955}} (54 години)
| birth_place = [[Сиетл, Вашингтон|Сиетл]], [[Вашингтон (сојузна држава)|Вашингтон]], [[САД]]
| death_place =