Разлика помеѓу преработките на „Бил Гејтс“

Нема измена во големината ,  пред 11 месец
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена (од 92.53.48.5) и ја поврати преработката 3625779 на 89.205.110.124)
| image = Bill Gates 2004 cr.jpg
| caption =
| birth_date = {{роден на|2827|октомври|1955}} (54 години)
| birth_place = [[Сиетл, Вашингтон|Сиетл]], [[Вашингтон (сојузна држава)|Вашингтон]], [[САД]]
| death_place =
Анонимен корисник