Критско Море: Разлика помеѓу преработките

Додадени 78 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
 
 
{{Список на мориња}}
[[Категорија:СредоземноДелови на Средоземното Море]]
[[Категорија:Егејско Море]]
[[Категорија:Крит|Море]]
[[Категорија:Мориња во Грција]]
 
{{Coord|36|N|25|E|type:waterbody_scale:2500000|display=title}}