Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска репрезентација на Македонија“

с
Отповикани уредувањата на 180.204.117.97 (разговор), враќајќи на последната преработка на Carshalton
с (Отповикани уредувањата на 180.204.117.97 (разговор), враќајќи на последната преработка на Carshalton)
Ознака: Отповикување
| Прв меѓународен натпревар= {{flagicon|Slovenia}} Словенија 1 - 4 Македонија {{flagicon|MKD|1992}} <br />([[Крањ]], [[Словенија]]; [[13 октомври]], [[1993]])
| Најголема победа= {{flagicon|Liechtenstein}} Лихтенштајн 1- 11 Македонија{{flagicon|MKD}} <br />([[Ешен]]-[[Маурен]], [[Лихтенштајн]]; [[9 ноември]], [[1996]])
| Најлош пораз = {{fb|MKD}} 0 - 5 {{fb|BEL}} <br />([[Скопје]], [[Република Македонија|Македонија]]; 7 Јуни 1995)<br />{{fb|MKD}} 0–5 {{fb-rt|SVK}} <br> ([[Скопје]], [[Република Македонија|Македонија]]; 7 Октомври 2001) <br />{{fb|HUN}} 5–0 {{fb-rt|MKD}}<br />([[Будимпешта]], [[Унгарија]]; 14 Ноември 2001)<br />{{fb|CZE}} 6–1 {{fb-rt|MKD}}<br />([[Теплице]], [[Чешка Република]]; 8 Јуни 2005)
| Број на учества =
| СП прв пат=