Разлика помеѓу преработките на „Ономатопеја“

Одземени 29 бајти ,  пред 8 месеци
Одбиена последната промена (од 77.29.212.43) и ја поврати преработката 3794330 на Ehrlich91
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(Одбиена последната промена (од 77.29.212.43) и ја поврати преработката 3794330 на Ehrlich91)
* ''Чук, чук'' Стојанче
* ''Туп, туп'' со ножињата
*''čvr črv'' velese pileto
 
== Наводи ==