Разлика помеѓу преработките на „Ономатопеја“

Додадени 29 бајти ,  пред 8 месеци
(Одбиени последните 2 промени (од 92.53.54.214) и ја поврати преработката 3793379 на 92.53.34.205)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
* ''Чук, чук'' Стојанче
* ''Туп, туп'' со ножињата
*''čvr črv'' velese pileto
 
== Наводи ==
Анонимен корисник