Разлика помеѓу преработките на „Мајка“

Додадени 224 бајти ,  пред 1 година
* „Да ми пукниш, стара мајко“ - македонска народна песна.<ref>Ѓорѓи Доневски, ''Сокол ми лета високо''. Скопје: Културно-уметничкото друштво „Гоце Делчев“, 1978, стр. 176.</ref>
* „Аир да не сториш, мајко“ - македонска народна песна.<ref>''Засекогаш со нас - 22 незаборавни песни/Forever with us - 23 unforgettable songs'', CD 071, Мистер компани, 2003.</ref>
* „Сношти си дојдов од гурбет, мајко“ - македонска народна песна.<ref>''Macedonian Folklore Classics'', Kiril Mančevski. Macedonian Radio and Television, MP 41035.</ref>
 
== Поврзано ==