Разлика помеѓу преработките на „Македонија во 2019 година“

с
 
=== ноември ===
[[Податотека:Future Affairs Berlin 2019 - „Digital Revolution Resetting Global Power Politics?“ (47959588643).jpg|мини|150п|Министерот за надворешни работи на Германија, [[Хајко Мас]] во посета на Македонија]]
 
* [[1 ноември]] - Најавено повлечување на проектот на прогресивен данок од страна на премиерот Заев.