Патмос: Разлика помеѓу преработките

Додадени 13 бајти ,  пред 15 години
с
Бот Додава: la:Patmos
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нова страница: '''Патмос''' е најмалиот од групата на острови во Егејското море, кои се попознат...
 
с Бот Додава: la:Patmos
Ред 15:
{{Додеканези}}
{{Егејско Море}}
 
 
[[ar:بطمس]]
Ред 24 ⟶ 23:
[[da:Patmos]]
[[de:Patmos]]
[[en:Patmos]]
[[et:Pátmos]]
[[el:Πάτμος]]
[[en:Patmos]]
[[es:Patmos]]
[[et:Pátmos]]
[[fi:Patmos]]
[[fr:Patmos]]
[[gl:Patmos]]
[[id:Patmos]]
[[it:Patmos]]
[[he:פטמוס]]
[[hu:Patmosz]]
[[nlid:Patmos]]
[[it:Patmos]]
[[ja:パトモス島]]
[[nola:Patmos]]
[[idnl:Patmos]]
[[nn:Patmos]]
[[no:Patmos]]
[[pl:Patmos]]
[[pt:Patmos]]
[[ru:Патмос]]
[[fi:Patmos]]
[[sr:Патмос]]
[[sv:Patmos]]
5.830

уредувања