Разлика помеѓу преработките на „29 јули“

Одземени 7 бајти ,  пред 7 месеци
Одбиени последните 2 промени (од 141.136.11.238) и ја поврати преработката 3783894 на Ehrlich91
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(Одбиени последните 2 промени (од 141.136.11.238) и ја поврати преработката 3783894 на Ehrlich91)
 
== Родени ==
{{:29 јули (родени)}}
<br />
 
== Починале ==