Разлика помеѓу преработките на „Боровичи“

Одземени 7 бајти ,  пред 6 месеци
(обновување)
 
| друго име2 = [[руски јазик|руски]]: Боровичи
| друго име3 =
| слика = CoatBorovichi of Arms of BorovichiCOA (Novgorod oblastGovernorate) (1772).png
| сл-големина = 100px
| опис = <!--Местоположба на Боровичи во Русија-->