Разлика помеѓу преработките на „Дубаи“

Додадени 35 бајти ,  пред 10 месеци
нема опис на уредувањето
(Бришење на "CollageDubai.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Jameslwoodward поради: per c:Commons:Deletion requests/File:CollageDubai.jpg.)
|translit_lang1_type = [[Арапски јазик|арапски]]
|translit_lang1_info = دبي
| image_skyline = Dubai Water Canal Business Bay.jpg
|image_caption =
| image_flag = Flag of Dubai.svg
Анонимен корисник