Разлика помеѓу преработките на „Зеленград“

Додадени 145 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
{{другизначења}}
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име=Зеленград
| општина=[[Општина Пробиштип|Пробиштип]]
| популација=
| поштенски број=
*Попис на населението на Македонија, Републички завод за статистика, Скопје.
 
== Наводи ==
[[Категорија:Зеленград|] ]
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
{{рвр|Zelengrad}}
 
[[Категорија:Зеленград|] ]]
[[Категорија:Села во Македонија]]
[[Категорија:Пробиштипски села]]