Разлика помеѓу преработките на „Саша Богдановиќ“

Додадени 1.882 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
* [[2015]] – координатор на проектот „Мрежа“ за скопскиот регион.
* [[2017]] – градоначалник на Општина Центар
 
== Контроверзи ==
На 13 октомври Саша Богдановиќ во емисијата „НОВА Студио“ која ја води новинарката Билјана Секуловска на интернет порталот „Нова“ заедно со ективистката од [[Ана Чоловиќ - Лешоска]] од невладината организиацијја „[[Еко свест]]“ дискутираат на тема „Како да се намали загадувањето во Општина Центар“, но и за тоа како општината да се справува со глобалното загревање. Инвервјуто во голема мерка се сведува, во најголема мерка, на решавање на паркирањето на Орце Николов (каде што живее активистката) и на тоа дека со отстранување на употребата на јаглен и дрва за огрев од околу осумдесетина семејства ќе се влијае врз загадувањето. Инаку, најголемиот дел од загадувањето во Општина Центар, како што подоцна се вели во интрвјуто, е од моторните возила кои поминуваат низ општината, а не живеат таму.<ref name=новатв/>
 
== Наводи ==
{{наводи}}|
<ref name=новатв>
{{cite web
|url=https://novatv.mk/bogdanovik-i-cholovik-kako-da-se-odbrani-tsentar-od-zagaduvaneto/
|title=Богдановиќ и Чоловиќ: Како да се одбрани Центар од загадувањето
|publisher=НОВА.ТВ
|accessdate=13 октомври 2019
|author=Биљана Секуловска
|date=}}</ref>
}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Богдановиќ, Саша}}