Лагадина (општина): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (отстранета Категорија:Општини во Грција користејќи го HotCat)
Нема опис на уредувањето
::* село [[Гирево]], Кирен или Гирен (Μεσόκωμο, Месокомо)
 
:* Општински оддел Горна Равна
::* село [[Горна Равна]] (Πετροκέρασα, Петрокераса) (494 жители)
 
:* Општински оддел Саракиново (303 жители)