Бук (општина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 32 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
* Општински оддел Бук (1256 жители)
** село [[Бук]] (Παρανεστί, Паранести) (619 жители)
** село [[Деделер (Драмско)|Деделер]] (Καπνόφυτο, Капнофито) (30 жители)
** село [[Џами Маала (Драмско)|Џами Маала]] (Τέμενος, Теменос) (62 жители)
** село [[Инџарли]] (Πολύσυκο, Полисико) (28 жители)