Разлика помеѓу преработките на „Мајден“

Додаден 31 бајт ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
== Географиja и местоположба ==
 
[[Податотека:Влез на Алшар.jpg|мини|300п|лево|Влез во рудникот „[[Алшар]]“за експлоатација на доломит]]
[[Податотека:Селска чешма во Мајден.jpg|мини|300п|десно|Селската чешма во селото]]