Разлика помеѓу преработките на „Пулово“

Додадени 25 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
| име=Пулево
| општина=
| периферија=[[ОколијаДрама Сер(округ)|Драма]]
| популација=
| поштенски број=
}}
 
'''Пулево''' е поранешно село во [[Егејска МакедонијаДрамско]], [[РепубликаЕгејска ГрцијаМакедонија]], [[ОколијаРепублика СерГрција]].
 
== Географиja и местоположба ==