Разлика помеѓу преработките на „Драма (општина)“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
** село [[Осеница]] (Σιδηρόνερο, Сидиронеро) (206 жители)
** село [[Владиково]] (Οροπέδιο, Оропедио) (40 жители)
** село [[ЛовчаЛовчишта]] (или ЛовчиштаЛовча; Καλλίκαρπο, Каликарпо) (50 жители)
** село [[Попово Село]] (Παππάδες, Пападес) (50 жители)