Разлика помеѓу преработките на „ФК Кит-Го Пехчево“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox football club | | clubname = ФК Кит-Го Пехчево | | fullname = Фудбалски клуб Кит-Го Пехчево| | image = F...)
 
| image = FK Kit-Go Pehčevo Logo.jpg
| founded = 2015
| ground = [[Градски стадион Пехчево]]
| capacity = 1,200
| chairman = Кирил Гогов
| manager = Добринко Илиевски