Ордовик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 75 бајти ,  пред 2 години
изменета категоризација
[проверена преработка][проверена преработка]
(изменета категоризација)
[[Категорија:Геолошка скала]]
[[Категорија:Геологија]]
[[Категорија:Зборови кои ги нема во ТРМЈ]]